Konuşmacılar

Abhisek Devkota

Cyanogen Inc.

Abhisek Devkota CyanogenMod kurucularının yürüttüğü Cyanogen Inc.'de proje ve topluluk yöneticisidir. CyanogenMod projesi son kullanıcılara daha fazla güvenlik, özelleştirme ve fonksiyonellik sunmayı amaçlayan, tüm dünyadan gönüllü geliştiriciler tarafından yürütülen açık kaynak bir dağıtımdır.

Akın Kaldıroğlu

Akin Kaldiroglu, İstanbul, Türkiye'de yerleşik bir Yazılım Mühendisliği ve Java danışmanıdır. 90'lı yılların ortalarından bu yana pek çok kurumsal projede farklı rollerle çalışmıştır. C ve C++ kullanarak başladığı kariyerine çıkışıyla birlikte Java kullanarak devam etmiştir. Akin Kaldiroglu yazılım geliştirmeyi ve Java'da kod yazmayı sevmektedir. Kendisi hem temiz hem de nesne-merkezli kodun savunucusudur. Bildiklerini http://www.javaturk.org adresindeki blogunda paylaşmakta ve developerlara profesyonel eğitim vermektedir. Kendisine akinjavaturk.org ya da @kaldiroglu ile ulaşılabilirsiniz.

Alper Mermer

ThoughtWorks

Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu Alper Mermer 7 yılı aşan bir süredir Türk şirketlerinde ve uluslararası firmalarda test yapmaktadır. TELCO, Finans ve e-commerce sektörlerinde test süreçlerinin her aşamasında görev yapmış ve şu anda ThoughtWorks Türkiye’de Senior QA Consultant olarak çalışmaktadır.

Alperen Eraslan

STM

Alperen Eraslan 2 yıl tecrübeli web ve mobil uygulama geliştiricisidir ve savunma sanayi alanında 3 yıl yazılım geliştirme tecrübesine sahiptir. En çok ilgilendiği alan iOS uygulama geliştirmedir. Halen S.T.M. A.Ş. şirketinde uzman yazılım mühendisi olarak görev yapmaktadır.

 • GDG

  Google Developer Group Lledia

Andreu Ibanez

GDG Lleida

Andreu Ibanez GDG Lleida kurucusu ve lider organizatörüdür, aynı zamanda GDG İspanya üyesi, Google Glass Kaşifi, Google Summer of Code Mentörü, Google Liquid Galaxy LAB kurucusu, Lleida Drone kurucusu, ve Ponent 2002'de proje yöneticisidir. Ponent 2002 Lleida, İspanya'da bulunan R+D+i projelerinde uzmanlaşmış bir SMB'dir.

Aycan Aracı

Peak Games

Aycan Aracı, oyun tasarımıcısı, GDG İstanbul üyesi. Türkiye' de oyun sektörünü geliştirmeye çalışan bir gönüllü. Peak Games' de çalışıyor.

 • Google

  Googler

Barış Yesugey

Google

Yeni teknolojileri seven bir mühendis olarak aynı hisleri paylaşan diğer geliştiricileri birbirine bağlamağı çok seviyorum. Takımım developer.android.com'daki teknik ve zengin içeriğin arkasında. Üçüncü parti geliştiricilerin ihtiyaçlarını Google içerisinde savunuyorum ve aynı zamanda dış dünyada Google teknolojileri için misyonerlik yapıyorum. Son teknolojileri hakkında yazan,konuşan ve öğretmeyi seven geliştiriciler ve partnerler ile görüşmeyi tanışmayı seviyorum. Uygulamalarında ve işlerinde Google platformlarını kullanan üçüncü parti geliştiriciler ile yakından çalışıyorum ve MENA bölgesindeki geliştirici topluluklarını destekliyor ve büyütüyorum.

Barış Erdem

Koza

Anadolu Universitesi İşletme mezunuyum. 2009 yılından beri Koza Yayın Dağıtım AŞ. de bilişim sorumlusu olarak çalışıyorum. Unity, Flash, Görsel Tasarım, web teknolojileri ilgi alanlarım arasında.

Bruce C Jenkins

HP

Bruce C Jenkins HP Fortify güvenlik programına liderlik etmektedir ve müşterilerle sık sık Yazılım Güvenlik Güvencesi (YGG) program tasarımı,ölçümü ve raporlaması üzerine çalışmaktadır. 2007'den beri YGG çözümleri oluşturmaktadır ve birçok endüstri sektörü için güvenlik ölçüm verileri toplamaktadır. Bruce 28 yıllık geliştirmeyi ve operasyonları yöneten US Hava Kuvvetleri emektarıdır ve CISO-, CSO- and CIO-dengi pozisyonlarda bulunmuştur. Bruce bir CISSP, CSSLP ve CISM'dır, ve Bilgisayar Bilimleri mezunu ve yönetim bilimi Yüksek lisansı sahibidir.

Burak Aydın

4pps

Burak 4pps mobil yazılım şirketinin kurucu ortaklarından biri. Son iki yıldır backend ve android geliştirici olarak çalışıyor. Inovatif ürünler geliştirmek amacıyla quadcopterler, arduino, raspberry pi ve ble cihazlarıyla ilgileniyor. Meraklı, Kahve sever, bisikletçi.

Burak Çakıl

IBM

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunudur. Aynı bölümde Yüksek Lisans öğrenimine devam etmektedir. 2007 yılından beri IBM' de çalışmakta olup, 2013 yılından itibaren Bulut Çözümleri Teknik Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

 • GDG

  Google Developer Group Eskişehir

Burcu Türkmen

Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2012 yılında mezun oldu. GDG Eskişehir topluluğunda aktif olarak görev almakta. Aynı zamanda WTM Eskişehir topluluğunda co-organizerlar arasında. Android uygulamaları geliştirerek başladığı kariyer hayatına, şimdilerde iOS uygulamaları da geliştirerek devam ediyor.

 • GDG

  Google Developer Group Istanbul

Büşra Deniz

Netaş

Netaş’ın mobil takımında Scrum Master ve mobil geliştirici olarak çalışmaktadır. Şuan aktif olarak rol aldığı projede Google WebRTC ile görüntülü ve sesli konuşma yapılmasını sağlayan iOS ve Android kütüphaneleri geliştirmektedir. Buna ek olarak hali hazırda Boğaziçi Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaparken, GDG ve WomenTechMakers İstanbul topluluklarında da aktif olarak yer almaktadır. Yazılım geliştirme süreçlerine özellikle birim test ve test otomasyonu konularına ilgi duymaktadır.

Can Elmas

Monitise

Can Elmas Monitise’da Yazılım Geliştirme Yöneticisidir.2014 senesinde Monitise tarafından satın alınan Pozitron’da 7 sene önce stajyer olarak iş hayatına başlayan Can, şu an şirketin 25 kişilik Android ve Windows Phone yazılım ekiplerini yönetmekte ve bu ekibiyle mobil bankacılık, mobil ödemeler ve mobile ticaret çözümleri geliştirmektedir. Can teknoloji geliştirme sürecini planlamanın yanı sıra ekibine Android alanındaki başarılı geliştirme örnekleri konusunda da yol göstermektedir.Can Monitise’ın 2014 yılında lanse ettiği CodeCamp İstanbul projesini yürüterek, Türkiye’nin ilk yazılım geliştiricilerine yönelik Android bootcamp’inin hayata geçmesine katkıda bulunmuştur. Hürriyet ve Webrazzi gibi öncü medya organlarının da yakından takip ettiği bu etkinlik çerçevesinde, Can ve ekibi 1.5 hafta boyunca en iyi geliştirme ve tasarım prensiplerini katılımcılara yoğun bir program altında sunmuştur. Ofis dışınca Can, Galatasaray Üniversitesi’nde konuk öğretmen, Android Developer Days ve Google’un geliştirici etkinliklerinde de konuşmacı olarak deneyimlerini Android alanındaki meraklılar ile paylaşmaktadır. Can, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği lisans öğrenimini tamamlamıştır.

Cavit Yantaç

Microsoft

Cavit Yantaç, Microsoft Türkiye’de Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Yazılım Geliştirme Teknolojileri bölümü, uygulama geliştiriciler, öğrenciler, eğitim kurumları ve girişimciler ile çalışarak, mobil yazılım, bulut bilişim gibi konularda Microsoft teknolojilerini kullanmalarını desteklemektedir. Cavit Yantaç, 9 yılı aşkın süredir Microsoft Türkiye bünyesinde çalışmaktadır ve mevcut rolünden önce, Türkiye’nin önde gelen büyük kurumlarının Teknoloji ihtiyaçlarını çözümleyen Teknoloji Çözümleri Grubu’nu yönetmiştir. Cavit Yantaç, Microsoft’a katılmadan önce Nexum Boğaziçi firmasında danışmanlık ve yöneticilik yapmıştır; kendisi University of Georgia’dan MBA ve Boğaziçi Üniversitesi’den İşletme Bölümleri mezunudur.

 • GDE

  Google Developer Expert

Cyril Mottier

Capitaine Train

Cyril Mottier, Captain Train'de yazılım mühendisidir ve Android Google Geliştirici Uzmanıdır. Dizayn ve teknoloji konularında tutkuludur, Android'i çok sever ve çok yetenekli bir mühendistir. Android topluluklarında aktif olarak yer almaktadır ve bilgilerini blog yazarak, açık kaynak kodlu projeler geliştirerek ve konuşmalar yaparak paylaşmaktadır. Sloganı: Az ama çok iyi yap

Doruk Pancaroğlu

STM

Doruk Pancaroğlu 1989 yılında doğdu. 2010 yılında Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2014 yılında TOBB ETÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını bitirdi. 2012 yılından beri STM A.Ş’de Uzman Yazılım Mühendisi olarak çalışmaktadır.

Doğukan Ergüner

1988 – İzmir doğumlu olup yaklaşık 10 yıldır server-side ve client-side kod yapıları ile uğraşmaktayım. HTML, CSS, PHP, MySQL, JS konularında ileri düzeyde bilgi sahibiyim. Bunların yanı sıra, Node.js, Socket.io, CoffeeServer gibi SS Paket yapıları ve Codeigniter, CakePHP, jQuery, Bootstrap gibi sınıflar hakkında da bilgi sahibiyim. Her geçen gün internet teknolojileri ve sunucu/kullanıcı iletişimi alanlarında daha ileri noktaları araştırmaktayım.

 • GDG

  GDG Thessaloniki

Fotis Tsalampounis

Alexander Technological Institute

Alexander Technological Institute'da geliştirici ve öğrenci. Thessaloniki Study Jam birincisi. GDG Thessaloniki üyesi.

Gökberk Ergün

Hepsiburada

2010 yılında Boğaziçi Üni. Bilgisayar Müh.'den mezun oldum. Turkcell, n11, tmob'da çeşitli yazılım projelerinde yazılım geliştirici olarak görev aldım. Kasım'14 ten beri Hepsiburada Android uygulamasında çalışmaktayım.

Haluk Altunel

Softtech

Softtech'te Program Yöneticisi ve ODTÜ Enformatik Enstitüsünde Yarı Zamanlı Fakülte Üyesi.

 • GDG

  GDG Berlin Android

Hasan Hosgel

ImmobilienScout24

Hasan Hoşgel 3 yılı uygulama geliştirici olmak üzere toplam 10 yılı aşkın bir süredir yazılımla iç içe bir Android geliştiricisidir. Yazılım mimarilerin kalitesi ve sürekli iyileştirilmesi üzerine çalışmaktadır. Bir çok etkinlikte ve ayrıca konferansta konuşmacı olmuştur. Aynı zamanda “GDG Android in Berlin’in co-organizatörüdür.Hasan Hoşgel 2006 yılından itibaren kıdemli yazlımcı olarak ImmobilienScout24 firmasında çalışmaktadır

Hasan Yaşar

indir.com

İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Kendi blogunda girişimcilik konularında yazılar paylaşarak tecrübelerini diğer girişimcilere aktarıyor. 1999 yılından bu yana internet projeleri geliştiren Yaşar, halen İmza İnternet Teknolojileri firmasının kurucu ortağı olarak indir.com ve oyna.com projelerini yönetiyor.

Hatice Meriç

IBM

Hatice Meriç, lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde tamamladı. 2010-2012 yılları arasında, IBM Yazılım bölümünde IT Uzmanı olarak, çeşitli telekomünikasyon firmalarında proje bazlı çalıştı. Devamında ise IBM Innovation Center bünyesinde Teknik Danışman olarak başladığı görevini hala devam ettirmektedir. Uzmanlık alanları: Bulut bilişim, Mobil uygulama geliştirme ve Nesnelerin Interneti.

 • GDE

  Google Developer Expert

Hugo Visser

Little Robots

Hugo'nun sunucu tarafından masaüstüne, webden mobile yazılım mühendisi olarak 15 yıllık tecrübesi vardır. İlk duyurulmasından bu yana Android platformunu yakından takip etmiş ve bu sayede 1 000 000 kez indirilmiş olan Rainy Days uygulamasını geliştirmiştir. Kendi şirketi olan Little Robots'da uygulamalar geliştirmekte ve Android'in akıllı kullanımlarına yönelik çalışmalar yapmaktadır. Geliştiricilerin toplanıp bilgi paylaşımında bulunduğu aylık toplantıların düzenlendiği Dutch Android User Group organizatörü ve Android için Google Developer Expert'tir.

 • GDG

  Google Developer Group Düzce

Hüseyin Bodur

1989 yılı İzmir doğumlu. İlk ve orta öğrenimi aldıktan sonra 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden, 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde mezun oldu. Aynı yıl Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak atandı. Halen görevine devam etmektedir. GDG Düzce topluluğu içerisinde aktif olarak çalışmaktadır.

 • GDG

  Google Developer Group Kütahya

Hüseyin Karagöz

Ocak 1992 doğumlu, Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 4. Sınıf Öğrencisiyim. GDG Kütahya ekibinin organizatörlerinden biriyim. Yazılımla ilgilenmeyi ve bu alanda yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. Kendimi geliştirmek ortaya yeni ürünler çıkarmak için Java ve Android üzerinde çalışmaktayım.

Ismael Velasco

Philips

Ismael Velasco, Madrid Complutense Üniversitesi İngilizce Bölümü mezunu. 2001 yılından beri görsel-işitsel içeriklerin dijital dağıtımı ve korunması gibi farklı girişim alanlarında proje yöneticisi ve takım liderliği gibi görevlerde yer almıştır. 2009 yılında Smart TV uygulamaları da dahil olmak üzere Avrupa’daki ilk seç-izle (VOD) girişimleri üzerinde çalışmaya başlamıştır. Valesco, 2011’in kasım ayından beri, Güney Avrupa Philips Smart TV İş Geliştirme Müdürü olarak görev almakta olup, uygulama ve platform içeriği satın almaları ve ticari işbirliklerinden sorumludur.

Kaan Erkoç

Kaan Erkoç, Hacettepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi, GDG Ankara üyesi. Nurol teknoloji a.ş' de yazılım mühendisi. Uzun süredir Android teknolojilerine, gömülü sistem tasarımlarına ve donanım seviyesinde yazılıma ilgi duymaktadır. OpenGL ve CUDA yazılım kütüphaneleriyle grafik/performanse tabanlı pek çok uygulama geliştirmiştir. Son zamanlarda sanal gerçeklik alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

 • GDG

  Google Developer Group Eskişehir

Kaan Mamikoglu

mobiwise

mobiwise'da mobil geliştirici ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü son sınıf öğrencisiyim. Google Play Store ve Apple App Store'daki birçok mobil uygulamanın geliştirme ekibinde yer aldım. Google Developer Group (GDG) Eskişehir organizatörlerinden biriyim.

Kenan Sevindik

Harezmi

Kenan Sevindik farklı Java teknolojilerini kullanarak kurumsal uygulama geliştirme konusunda 15 yıldan fazla bir deneyime sahiptir. Java ile tanışıklığı 1998 yılına kadar uzanmaktadır. Java ile çalışmaya o dönemde uzaktan eğitim programları için geliştirdiği Java applet'ları ile başlamıştır. Spring Application Framework, Spring Security Framework, Hibernate Persistence Framework gibi çeşitli kurumsal Java teknoloji ve frameworkleri ile ilk çıktıkları dönemden bu yana çalışmalarını sürdürmektedir. Hali hazırda, kurumsal yazılım geliştirme faaliyetlerine devam etmenin yanında, Java, OOP, Tasarım Örüntüleri, AOP, Spring, Spring Security, Hibernate gibi konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri de vermektedir. Teknoloji içerikli seminerlerde ve organizasyonlarda konuşmacı olarak yer almaktadır. 2015 Şubat ayında Wiley Publishing tarafından yayımlanan “Beginning Spring” isimli kitabın yazarlarındandır. Bilgisayar Mühendisliği diplomasına sahip olan Kenan Sevindik'in teknik içerikli paylaşımlarına http://blog.harezmi.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 • GDG

  Google Developer Group Ankara

Kerem İnceçayır

SOFNOD

1980 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Hidrojeoloji Mühendisliğinden mezun olduktan sonra coğrafi bilgi sistemleri ile başlayan yazılım geliştirme süreci, 2003 yılından beri birçok konuda masaüstü ve web tabanlı sistemler için geliştirilen yazılımlarla devam etmiştir. Halen kurucusu olduğu SOFNOD şirketi ile coğrafi bilgi sistemleri, web tabanlı sistemler, mobil sistemler için yazılım projelerini yönetmektedir. Bilgi sistemleri, büyük veri, istatistiksel analiz, akıllı sistemler ve nesnelerin interneti ilgi alanları içerisindedir. 2013 yılından beri GDG Ankara üyesidir.

Martin Liersch

papierprintit GmbH

Android uygulamaları geliştirmeye ilk telefonu olan Motorola Milestone aldıktan sonra başladı. Şimdi Google Play Store'da 50 den fazla uygulaması var ve bunların bir kısmı 1 milyondan fazla indirilmiş durumda.

 • GDG

  Google Developer Group Ankara

Mehmet Sedat Kurt

4pps

Mobil uygulama geliştirme ile GDG Ankara yoluyla tanıştım. Biraz merak biraz eğlence için çıktığım bu yolda front-end geliştirici olarak işlerimi sürdürmekteyim. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olduktan çok kısa süre sonra arkadaşlarımla birlikte 4PPS firmasını kurduk ve son 1 yıldır önümüze çıkan problemlere mobil çözümler üretmeye çalışıyoruz.

 • Google

  Googler

Muge Yilmaz

Google

Müge Google’da Stratejik Partner Yöneticisi olarak uygulama içi reklamcılığını tek başına ya da uygulama içi satınalmaya ek olarak gelir için kullanan uygulama geliştiricileri ile çalışmaktadır. mApp reklam geliri, Uygulama Arayüz Deneyimi, Play Store Optimizasyonu ve müşteri tutma ve Uygulama Analitiği konularına yoğunlaşmıştır. Google’dan önce 4 yıl boyunca IBM Türkiye Yazılım Grubu’nda satış ve satış danışmanlığı pozisyonlarında çalışmıştır. Müge, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Şu an Dublin’de yaşamaktadır ve İstanbul’a da sık sık gitmektedir.

Murat Gök

Samsung

Murat Gök Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve İletişim Mühendisliği bölümü ve Maltepe Üniversitesi MBA bölümü mezunudur. Samsung Elektronics Türkiye'de Kurumsal İş Takımında Mobil Çözümler Yöneticisi olarak çalışmaktadır.

 • GDE

  Google Developer Expert

Murat Yener

Intel

Murat Yener bir code geek'i, open source destekçisi, Android alanında Google Developer Expert'ü ve Java Şampiyonu. Android Geliştirici olarak Intel'de çalışıyor. Wiley yayınlarından Professional Java EE Design Patterns kitabının yazarı. Java, web, JavaEE, and OSGi uygulamalarında geniş kapsamlı tecrübe yanında, mentörlük ve eğitmenlik yapmaktadır. Eclipse geliştiricisi ve Eclipse Libra projesine ilk katkı sağlayan kişilerdendir. Murat 2009'dan beri etkinlikler düzenleyerek ve katılarak GDG Istanbul kullanıcı grubunun liderliğini yapmaktadır. Ayrıca JavaOne, EclipseCon ve Devoxx gibi konferanslarda düzenli olarak sunum yapmaktadır.

 • GDG

  Google Developer Group Eskişehir

Murat Can Bur

mobiwise

Android için mobil uygulamalar geliştirmektedir ve Mobiwise için harika şeyler yaratmaktadır. Blog yazmayı da sevmektedir.

Mustafa Kasap

Microsoft

Uzun yıllar bilgisayar teknolojileri ile yakından ilgilenen Mustafa Kasap, üniversite lisans yıllarında bilimsel ve ticari birçok projede yer almıştır. 2008 yılında ilk Ph.D. unvanını Matematik Modelleme ve Simülasyon üzerine Türkiye’de alıp, 2011 yılında bilgisayar grafikleri üzerine ikinci doktorasını İsviçre’de tamamlamıştır. Misafir araştırmacı olacak bir süre Singapur’da akademik çalışmalar yürüten Mustafa Kasap, 2012 yılında Microsoft Türkiye ailesine katılmış, 2013 yılından beri Microsoft Türkiye Azure (Bulut) Uygulama Geliştirme Teknolojileri yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Mustafa Tan

OBSS

İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu. 2000 yılından bu yana başta Finans ve Telekom olmak üzere IT dünyasındaki çeşitli kurumsal yazılım geliştirme projelerinde yer aldı. 2008 yılından itibaren ise Apple ile başlayan akıllı telefon dünyasına girerek native mobil uygulama geliştirme projelerinde yer almaya başladı. 2012 yılından bu yana da kurucu ortak olarak OBSS Mobile’ın Genel Müdürlüğünü ve 2015'in başında kurulan OBSS Robotics'in de yöneticiliğini yapıyor.

Naci Dai

eteration

Naci Eteration A.Ş’nin kurucusu ve baş bilim adamıdır. Kendisi hem mentör hem de eğitimcidir. Naci ObjectLearn kurucusudur ve 2000 yılında Açık Kaynak kodlu olan ve JavaEE geliştirme için kullanılan ObjectWeb Lomboz™ ‘u yazmıştır. Açık kaynaklara aktif katkıda bulunmaktadır, özellikle ObjectWeb Consortium ve Eclipse Foundation. Eteration’dan önce BEA Systems Inc. ve The Object People’de profesyonel servislerde yönetici müdür olarak çalışmıştır. Carleton University, Ottawa, Canada’dan doktora derecesini güçlü bir tabanla Applied Engineering and Computational Physics’den almıştır. Sabancı Üniversitesinde fakülte üyesi olarak nesne teknolojileri,web geliştirme ve dağıtık hesaplama konularında ders vermektedir. Eteration, ObjectWeb Consortium ve Eclispe Web Tools Platform Project (WTP), Proje yönetim komitesi üyesidir. Naci WTP PMC üyesidir ve ObjectWeb’i temsil etmektedir ve Eclipse Java Standart Araçları alt projesine liderlik yapmaktadır. Eteration ayrıca WTP projesine araçlar,geliştirici kaynakları ve sunucu altyapısı sağlamaktadır. Eclipse Community Education Project (ECESIS projesine de kaynak eğitimi araçları ve derslerle ilgili materyaller sağlamaktadır.

 • GDG

  Google Developer Group Lviv

Oleh Zasadnyy

Optigra

Oleh Java geliştiricisi ve GDG Lviv yöneticisidir. Bunun dışında web tasarımı ve geliştirme ile topluluk yönetimi konularına ilgi duymaktadır.

Onur Koç

Microsoft

Onur Koç Microsoft Turkiye ekibine 1 yıl önce katıldı. Onur’un Microsoft kariyeri 14 yıl önce başladı, ilk görevi yeni kurulmakta olan Microsoft Saudi ofisinde servis ekibini yönetmek oldu. Onur daha sonra Seattle daki Microsoft anamerkezde oluşturulan SWAT ekibine katıldı. Yılda 500.000 km uçarak Microsoft’un birçok uluslarası müşterilerinde önemli projeleri yönetti. Onur daha sonra yine Seattle anamerkezdeki Microsoft ürün geliştirme bölümüne geçti ve Microsoft’un HPC, Windows Server, Azure, Xbox One gibi birçok stratejik çözümlerinde ürün geliştirme ekiplerini yönetti. Onur şu anda Microsoft Türkiye’de bulut teknolojilerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışmakta. Onur dünyada sihirbazlığa en yakın meslek yazılım geliştirme olduğunu düşünmekte ve Türkiye den dünya çapında (kamu veya özel sektör) çözümlerin hayata geçmesi için çalışmaktadır.

Onur Kayabaşı

Hepsiburada

Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Onur, 2011'den beri Android uygulamaları geliştirmektedir. Mobil ajanslarda medyadan alışverişe birçok sektörle ilgili çeşitli uygulamalar geliştirdikten sonra 2014 yılında Türkiye'nin en büyük online satış platformu olan Hepsiburada.com'un mobil uygulama geliştirme ekibine katılmıştır.

Orhan Obut

Rocket-Internet

Orhan Obut, Berlin’de Rocket-Internet’de android gelistiricisi olarak calismaktadir. Android development ve acik-kaynak konusunda oldukca hevesli oldugundan, bu konularda kendini mumkun oldugu kadar gelistirmeye calismaktadir. Acik-kaynak konusunda da surekli olarak destek vermektedir. Mobil alisveristen mobil bankaciliga cesitli bir cok konuda gelistirme yapmistir. Surekli olarak yazilim prensiplerini, en iyi pratiklerini uygulamayi ve ogrendiklerini de digerleriyle paylasmayi hedeflemektedir.

 • GDG

  Google Developer Group Ankara

Orhun Mert Şimşek

4pps

GDG Ankara’nın eski üyelerinden biri olan Mert, 2011’den beri aktif olarak Android ile ilgileniyor. Android üzerine birçok çalışma gerçekleştirip, yine çok sayıda eğitimler/seminerler vermiştir. 2014’te yine GDG Ankara’daki ekip arkadaşlarıyla 4PPS adından bir mobil yazılım start-up’ı kurdu. Şirkette yöneticilik ve iOS geliştiricilik görevini üstlenen Mert, yine de özellikle Android konusunda konuşmaktan ve eğitim vermekten büyük keyif alıyor.

 • GDG

  Google Developer Group Ahmedabad

Paresh Mayani

InfoStretch Solutions

Paresh 5 yıllık uygulama geliştirme tecrübesi olan mobil uygulama geliştiricisidir. Şu an InfoStretch Solutions Pvt. Ltd, Hindistan, şirketinde uzman yazılım geliştiricidir. Android 1.5 versiyonundan beri Android üzerinde geliştirme yapma ile ilgili araştırmalar yapıyor. Google teknolojilerine olan hayranılı onu GDG Ahmedabad’in liderliğine götürdü. Hindistandaki android geliştiricilerini destekleme konusunda çok aktif olan Paresh, TechnoTalkative (150'den fazla makale) adlı blogunda ve StackOverFlow’da (50000'den fazla puan ile) Dünya’daki geliştiricilere de yardımcı olmaya çalışıyor.

Paweł Głowacki

Embarcadero Technologies

Pawel Glowacki Kıdemli Teknoloji Danışmanı ve EMEA için Delphi,RAD Studio ve All-Access for Embarcadero Technologies lideridir.Öncesinde 7 yıl boyunca kıdemli danışman ve eğitmen olarak Borland Eğitim Servisleri ve CodeGear'da çalıştı. Bölgede Embarcadero müşterileri ile çalıştığı gibi, aynı zamanda uluslararası konferans ve seminerlerde Embarcadero'yu konuşmacı olarak temsil etmektedir. Programlama ve teknolojileri çok sevmektedir. Object Pascal compiler ve Delphi Integrated Development Environment'ın teknik olarak üstün olmalarından çok etkilenmiştir. 2001'de hayali gerçek olmuş ve Polonya'dan Hollanda'ya taşınarak Borland'da yani Delphi'in yaratıcılarında çalışmaya başlamıştır. Object Pascal ve Delphi sevmeyi hiç bırakmamıştır. Şu an Embarcadero'da EMEA Geliştirici Araçları Teknik Lideri olarak çalışmaktadır. Bu çalıştığı yer Object Pascal,Delphi,C++Builder, RAD Studio, veri modelleme ve veritabanı araçlarının evidir.

 • GDG

  Google Developer Group

Prajyot Mainkar

Androcid Media Pvt. Ltd.

Prajyot Mainkar Hindistandaki app engineering üzerine bir firma olan Androcid Media Pvt. de çalışmaktadır. Hindistandaki en eski gruplardan olan Goa Android Kullanıcı Grubu Organizatörüdür. Android Geliştirici olan Prajyot Droidcon India,GDG Devfest, Silcon India Mobile da dahil olmak üzere pek çok konferansa konuşmacı olarak katılmıştır. Android topluluğunda aktif rol almakla beraber, Android geliştiricileri yeni,rekabetçi ve iyi uygulamalar geliştirmeleri için yönlendirmektir. Droidcon India,GDG Devfest,Silicon India Mobile Conference gibi bir çok etkinlikte konuşmacı olmuştur.

 • GDE

  Google Developer Expert

Royi Benyossef

Royi Benyossef ilk Androidli telefon çıktığından bu yana Android Geliştiricisidir. Android tabanlı tabletler ve TVler çıkmadan önce onlar üzerinde çalışmıştır ve Android’in öncülerinden biridir. Açık Kaynak kod taraftarıdır. 2008’den bu yana Android ile ilgili etkinlikler düzenlemekte ,blog yazmakta ve dersler vermektedir. Bütün bunlar onun Google Developer Expert programının başından beri GDE olmasını sağlamıştır. Bu şu demektir, kendisi Google çalışanı değildir fakat Google onun ne dediklerine ve nasıl dediğine inanmaktadır.

 • GDE

  Google Developer Expert

Said Tahsin Dane

VNGRS

Android alanında Google Developer Expert. UX'e çok önem veren bir Android Geliştirici. GDG Istanbul organizatörlerinden. Google Glass Explorer. Hackathon'lara bayılır.

Sefa Şahin Koç

Tübitak

Bilkent Üniversitesi mezunu bir bilgisayar mühendisi olmasının yanı sıra, Sefa bir spor tutkunu ve doğada vakit geçirmeyi seviyor. Java ve python dillerinde yazılım geliştiriyor. Tubitak'ta çalıştığı büyük projelerle birlikte, OpenDaylight projesine de katkıda bulunanlar arasında yer alıyor.

Selim Ekizoğlu

ThoughtWorks

Selim Ekizoğlu kariyerine 2008 yılında web tabanlı 3B dünyalar tasarlayarak başladı. 2010 yılında Palo Alto merkezli bir startup takımında full stack developer olarak görev alarak web ve mobil platformlarda deneyim edindi. 2014 yılı itibariyle Thoughtworks Türkiye'de consultant olarak çalışmaktadır.

Semih Yağcıoğlu

MITS

Semih, bir yazılım geliştiricidir. Sorunları çözmeyi ve işleri halletmeyi sever. Hacettepe Bilgisayar Bilimleri’nde Bilgisayarlı Görü üzerine doktora çalışmalarına devam eden Semih, aynı zamanda MITS’te mobil ve web üzerine çalışmaktadır.

Serdar Altan

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik - Bilgisayar Bölümü öğrencisiyim. Silikon Vadisi ve Teknolo adlı teknoloji sitelerinde editörlük yapıyorum. Nesnelerin interneti, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik başta olmak üzere son teknolojiler ile ilgileniyorum. Ayrıca growth hacking konusunda çalışmalar yapıyorum.

 • GDG

  Google Developer Group

Sergey Tsybrovskyi

eKreative

Cheb olarak da bilinir.GDG Cherkasy kurucusu ve 3 yıllık Android geliştiricisidir. Android, Oyun Üretimi,App Engine ve DIY konularına ilgilidir. Bilgisini yerel topluluklar ile ücretsiz android dersleri üzerinden paylaşmayı sevmektedir (Geekhub ve Android Study Jam)

Turhan Oz

Turhan OZ (@TurhanOz), Paris'te bulunan seri bir girişimci ve geliştiricidir. Bütün gücünü insanlara bir değer oluşturan B2B ve B2C uygulamaları geliştirmeye harcamaktadır. Geliştirmeyi ciddiye alan insanların yapacağı gibi kendini geliştirmek için sürekli yeni teknolojileri öğrenmektedir. IoT çağına inanmaktadır ve zaman ve boşluğa karşı koyacak birbirine bağlı cihazlar oluşturmaktadır.

Victor Okunev

Samsung

Yazılım geliştirmede geçen 20+ başarılı yıldan sonra Victor,genellikle Java tabanlı olan kendi kurumsal çözümler paylaşımını kurdu. Android geliştiricilerinin arasına baya erken bir zamanda , Android'in Donut sürümünde uygulama geliştirerek girdi. Victor sahada olan bir mimar ve eğitimci olarak, dünyadaki geliştirici topluluklarını Samsung mobil B2B APIleri ile tanıştıran Samsung Geliştirici Misyoneri olarak görevine devam etmektedir. Dünyayı diğer geliştiriciler ile tanışmak için gezmediği zamanlarda, memleketi olan Vancouver'da,işine her gün kar kış demeden bisiklet ile gidip gelmektedir ve hergün 50km sürmektedir.

 • GDG

  Google Developer Group Lviv

Vitaliy Zasadnyy

GetSocial

Vitaliy bir mobil yazılım geliştirici olup GDG Lviv ve GameDev Community Lviv kurucuları arasındadır. Oyun geliştirme, Android, iOS, Google AppEngine ve topluluk yönetimi konularına ilgilidir. EPAM gibi kurumsal firmalarda çalıştığı gibi NRavo gibi yeni kurulan firmalarda da çalışmıştır. Son zamanlarda Unity 3D’ye odaklanmış bir ekibin başındadır ve aynı zamanda TEDx konuşmacısıdır.

 • GDE

  Google Developer Expert

Wiebe Elsinga

Itude Mobile

UX ve Design tutkusu olan Wiebe Elsinga bir Android geliştiricisi olmakla beraber, android üzerine bir GDE (Google Developer Expert) olarak kabul edilmiştir. GDG Dutch Android Kullanıcı grubu organizatörlerinden biri olan Wiebe Itude Mobile şirketinde çalışmaktadır. Temelde bir EntrepreNerd olmakla beraber, mobil uygulama geliştirme ve dizayn üzerine odaklanmıştır.

 • GDE

  Google Developer Expert

Xavier Hallade

Intel

Xavier Hallade, Paris Fransa’da Intel Software ve Service Grubu’nda Geliştirici Misyoneri olarak çalışıyor. Android NDK, Android TV ve çift-görüntü alanlarında geliştiricilere Intel tabanlı donanım ve teknolojilerde destek olmaktadır.

Yakut Özcan

Uşak Üniversitesi

Uşak Üniversitesi Bilgisayar Prog. okuyorum 2 senedir Android, 1 Senedir de Arduino üzerine çalışıyorum. Bilgisayar ve Elektronik merakım hiç bitmeyecek gibi görünüyor :) Heyecanlıyım, konuşamam ama yazabilirim :) Kişisel Blogum: http://goo.gl/gg42oF

Yasin Çetiner

Volt

YTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunuyum. 4 yılı aşkın sürede çeşitli yazılım şirketlerinde web ve mobil uygulamalar üzerine calıştim. Web Development ile başladığım kariyerime Android, Windows Phone ve Windows Store uygulamaları geliştirerek devam ettim. Yaklaşık 1 yıldır Volt'ta android developer olarak çalışıyorum.

Yağız Hatay

Codemodeon

Yağız, İstanbul’da ikamet eden bilgisayar mühendisi olup aynı zamanda oyun geliştirme ve interaktif konularında çalışan CodeModeOn firmasının kurucularındandır. Zorlu işler onu motive eder. Kodun tasarımla buluştuğu yerde onu bulabilirsiniz. Görselliği zengin ve interaktif uygulamalar geliştirme konusunda oldukça heveslidir.

Yunus Ayyıldız

gamebra.in

Yunus Ayyıldız, ODTÜ/Oyun Teknolojileri Yüksek Lisans öğrencisi, 3 seneye yakın METU-TECH ATOM bünyesinde bulunan gamebra.in adlı takımda tek kişi bağımsız oyun geliştiricisidir. Rop'dan başka daha önce bireysel çıkarttığı 'twelve' ve 'Pop to Save' adlı oyunlarının yanı sıra Kanadalı publisher olan Noodlecake ile global feature olan 'Joinz' adlı bir oyunu daha vardır.

Çiğdem Çavdaroğlu

KoçSistem

Çiğdem Çavdaroğlu, 2003 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi – Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri bölümünden 2006 yılında yüksek lisans, 2013 yılında doktora derecelerini aldı. Araştırma alanları görüntü işleme, tıbbi görüntü işleme, görüntü işleme problemlerinde özel algoritmalar, insan-bilgisayar etkileşimi ve artırılmış gerçeklik konularını kapsamaktadır. Şu anda KoçSistem’de Ar-Ge biriminde Analiz ve Tasarım Lideri olarak çalışmaktadır.

Özcan Akkoca

İstanbul’ da doğdum. Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3.Sınıf Öğrencisiyim. iDB şirketinde iOS developer olarak çalıştım.3D Akademi'de oyun programlama ve modelleme eğitimi aldım. Turkcell Geleceği Yazanlar Mobil Oyun Atölyesi eğitim programına katıldım. C ve Sistem Derneğinde C ve C++ eğitim aldım.Car City Parking 3D ve Vale Parking game design tarafında görev aldım. Cocos2D-X oyun motoru ile birlikte basit uygulamalar yapmaktayım. Udemy ‘de ‘Hayalinizdeki IOS 8 Uygulamasını Swift ile Geliştirin’ eğitim setini hazırladım. Swift ile iOS platformuna uygulama geliştirmekteyim.

İbrahim Erkan

Ankara Kalkınma Ajansı

Lisans ve lisans üstü çalışmalarımı istatistik alanında tamamladım. İstatistiksel modelleme, kalite kontrol, altı sigma, istatistiksel yazılım ve algoritma geliştirme, endüstriyel verilerin analizi ve biyoenformatik alanları üzerine akademik ve uygulamalı çalışmalar yaptım. 2003 – 2007 yılları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra özel sektöre geçtim. Uzman istatistikçi olarak, Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarına istatistiksel kalite eğitimleri ve istatistiksel kalite danışmanlığı verdim. Aynı zamanda akademik ve teknik yazılımların satış operasyonlarını yönettim. 2010 yılında Ankara Kalkınma Ajansı’na katıldıktan sonra bilim, teknoloji ve yenilik yoluyla bölgesel kalkınmanın sağlanmasına yönelik çalışmalar yapmaya başladım. Ajans Ankara’da özellikle girişimciliğin ve girişimcilik eko-sisteminin gelişmesini amaçlamaktadır. Bu kapsamda teknolojik alanlara öncelik verilmiştir. Ben de Ajans’ta yatırım destek ve tanıtım hizmetleri vermekteyim. Şimdiki ana odak noktam, katma değeri yüksek sektörlerde girişimciliğin gelişmesine ve Ankara’ya bu alanda yapılacak doğrudan yatırımların artmasına katkı sağlamaktır.